Scania представила вантажівку із сонячними панелями, яка зможе проїжджати до 10 000 км

Scania об’єдналася з Уппсальським університетом і кількома іншими компаніями для тестування гібридного напівпричепа, що підключається, який частково живиться від сонця.

Напівпричіп потужністю 552 к. с. не дивує, але 18-метровий причіп обов’язково приверне увагу, оскільки він покритий легкими сонячними панелями. Вони займають площу 100 квадратних метрів, і Scania заявила, що це еквівалент будинку, оснащеного такими ж потужними панелями.

Кажуть, що панелі дуже ефективні і, як очікується, вироблятимуть близько 8000 кВтг електроенергії на рік у Швеції. Вони забезпечують живлення для акумулятора ємністю 200 кВтг у причепі, а також акумулятора ємністю 100 кВтг у вантажівці.

Напівпричіп зараз проходить випробування, і проєкт спрямований на те, щоб побачити, наскільки сонячна енергія знижує експлуатаційні витрати, а також викиди. За оцінками, сонячні панелі можуть забезпечити до 5 000 км беземісійного діапазону в Швеції щорічно. У сонячному кліматі, такому як Іспанія, ця відстань потенційно може подвоїтися до 10 000 км.

У своїй заяві Стас Крупенія зі Scania сказав: «Ніколи раніше сонячні панелі не використовувалися для вироблення енергії для силового агрегату вантажівки, як ми робимо в цій співпраці. Це природне джерело енергії може значно знизити викиди у транспортному секторі». Він додав: “Здорово бути в авангарді розробки вантажівок наступного покоління”.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело motor1.com