Проблеми автомобілів із ГБО взимку: водіям пояснили, як з ними боротися

Власникам автомобілів із газобалонним обладнанням (ГБО) взимку доводиться стикатися з низкою специфічних проблем. Ці проблеми можуть включати такі явища, як перемикання двигуна на бензин, непередбачені зупинки та інші незручності. Однак дотримання певних рекомендацій та піклування про технічний стан автомобіля можуть допомогти уникнути цих проблем.

Перед початком морозів рекомендується провести технічне обслуговування автомобіля. Якщо пробіг автомобіля перевищує 10 000 км, слід розглянути заміну газових фільтрів та, можливо, калібрування або заміну форсунок.

Взимку під час використання ГБО на рідкому газі необхідна спеціальна суміш зі зниженим вмістом бутану. Це забезпечує правильні умови випаровування та підвищує ефективність суміші. Бутан випаровується за високих температур, у той час як пропан випаровується за низьких температур. Для покращення якості газу взимку чи влітку можна відрегулювати його склад.

Крім того, утеплення деяких компонентів ГБО, наприклад, подача тепла із системи охолодження двигуна або використання негорючих матеріалів може допомогти зменшити вплив холоду на систему. Важливим моментом при експлуатації ГБО взимку є запуск та прогрівання двигуна з використанням бензину. Якщо у вас є автоматичне перемикання, воно буде автоматично. Однак, при ручному керуванні, рекомендується спочатку прогріти двигун до 50°C, забезпечивши теплий стан антифризу, а потім переключитися на газ. Важливо переконатись, що бензобак ніколи не порожній, щоб забезпечити перехід на газ.

При температурі нижче 30°C ГБО може не досягти необхідного тиску, і двигун автоматично переключатиметься на бензин. У деяких випадках це може спричинити споживання бензину навіть після прогріву. Важливо пам’ятати про нормальний рівень охолоджуючої рідини, щоб запобігти пошкодженню випарника редуктора. Також рекомендується періодично зливати конденсат, що утворюється, щоб уникнути проблем. При цьому бак із газом не слід заповнювати більш ніж на 80%, щоб врахувати розширення газу при підвищенні температури.

Важливо розуміти, що експлуатація ГБО потребує більш уважної діагностики та може скоротити термін служби автомобіля у деяких випадках. Деяка втрата потужності двигуна також може бути помічена під час використання ГБО. Тому важливо уважно стежити за станом системи та дотримуватись технічних рекомендацій.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело Твоя Машина