Президент Франції виступив проти планів ЄС щодо викидів і електромобілів

Президент Франції Еммануель Макрон виступає проти планів Євросоюзу (ЄС), що передбачають зниження рівня шкідливих викидів на 65 відсотків до 2030 року і повний перехід на електромобілі до 2035 року. Про це з посиланням на джерело у французькому уряді пише Bloomberg.

Макрон сформував свою думку з цього питання після зустрічі з главами автомобільних компаній Stellantis і Renault, на якій були присутні і представники профспілок.

На думку глави держави, викиди необхідно скоротити до 2030 року тільки на 55 відсотків, а також зберегти довше гібридні автомобілі, тобто з двигуном внутрішнього згоряння і електродвигуном. Позиція французького президента може стати початком боротьби в ЄС за нові кліматичні цілі, вважає агентство.

За оцінками експертів, при нинішніх планах ЄС втрата роботи загрожує кожному другому французу, зайнятому в автомобільній промисловості. Роботу можуть втратити 100 тисяч зі 190 тисяч осіб. На зміну позиції Макрона міг вплинути той факт, що Франція використовує в автомобільній промисловості набагато менше роботів, ніж конкуренти – компанії з Німеччини, Японії та США. Крім того, праця французьких робітників коштує дорожче.

На початку липня автоконцерн Stellantis оголосив, що витратить 30 мільярдів євро до 2025 року на електрифікацію своїх автомобілів і побудує п’ять заводів з виробництва акумуляторів для електрокарів, причому два з них в США. У компанії пообіцяли перевести на електродвигуни бренди – Opel, Peugeot, Fiat, Jeep, Alfa Romeo, Citroen, Dodge, Maserati.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело bloomberg.com

Коментарі
Завантаження...