Показали, як виглядав попередник українського “Запорожця”

У Центральному державному кінематографічному архіві України знайдені унікальні кадри, які були зроблені на вул. Хрещатик в 1959 році. На фотографіях можна побачити експериментальний зразок мініатюрного авто “Москвич-444”, над яким працювали радянські конструктори з 1957 по 1959 рік. Треба зазначити, що цю модель не планували виготовляти у Москві, а спеціально розробляли як концепт мікролітражного авто для випуску у Запоріжжі.

Ця модель була продемонстрована на ВДНГ у столиці СРСР ще в 1958 році, а навесні 1959 року її вже передали на Запорізький автозавод для подальшого доопрацювання. Нагадаємо, що випуск першої промислової партії ЗАЗ-965 “Запорожець” почалося 60 років тому. Треба зазначити, він істотно відрізнявся в кращу сторону від московського прототипу.

Слабенький 2-циліндровий двигун МД65 на 17,5 к.с. був замінений V-подібним чотирициліндровим мотором ЗАЗ-965В на 22 к.с. Максимальна швидкість була збільшена до 90 км/год.

Архаїчна передня підвіска на поперечних листових ресорах була замінена на торсіонну. Кузов моделі став міцнішим. З’явився навіть автономний обігрівач. Щодо дизайну, то круглі повітрозабірники ззаду поступилися місцем поздовжній решітці. Зникли декоративна гребінка на борту перед задньою колісною нішею та горизонтальна виштамповка на дверях. В перший рік виробництва було виготовлено 1,5 тисячі автівок ЗАЗ-965. Так починалася славетна історія українського автопрому.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело autocentre