Новий “агресивний” спорткар BMW M3 отримає 1340-сильну установку з моторами на кожному колесі

Баварці працюють над гарячим седаном M3 наступного покоління, який має з’явитися в 2027 році. Очікується, що повністю електрична модель виходитиме одночасно з варіантом з ДВЗ.

За створення «заряджених» моделей німецького бренду відповідає підрозділ BMW M, який минулого року відзначив своє 50-річчя. Одним із «гарячих» спорткарів залишається M3, створений на базі штатної чотиридверки 3 series. У рамках нещодавньої автовиставки в Мюнхені виробник показав провісника тройки наступного покоління, а надалі зміна генерації чекає і на «емку».

На фото: актуальний спортивний седан BMW M3 Competition

BMW M3 дебютував восени 2020 року. Цьогорічний спорткар оснащується 3,0-літровою рядною бітурбошісткою, причому у базової версії її віддача становить 480 к.с. (максимальний момент, що крутить – 550 Нм), а у топового варіанту Competition потужність збільшена до 510 к.с. (650 Нм). У першому випадку в пару пропонується шестишвидкісна механіка, у другому – восьмиступінчастий автомат M Steptronic. У стартової нинішньої «емки» на розгін з місця до «сотні» йде 4,2 секунди, у «найгарячішої» версії – 3,9 секунди. Привід – задній чи повний.

Минулого літа стало відомо, що наступний спорткар BMW M3 може стати повністю електричним . При цьому повідомлялося, що в підрозділі BMW M дійсно вирішаться на цей крок тільки в тому випадку, якщо показники такого електромобіля виявляться помітно кращими, ніж поточне покоління.

На фото: концепт Vision Neue Klasse

Тепер стали відомі попередні відомості про начинку потенційного електричного спорткара BMW M3 наступної генерації. Як повідомляє британський Autocar з посиланням на керівника відділу розробок BMW Френка Вебера, в основу електромобіля M3 ляже платформа Neue Klasse, на ній же базується однойменний концепт , який без двох тижнів тому. Очікується, що наступна “емка” дебютує невдовзі після електрокара BMW 3 series нового покоління, прем’єра “зарядженої” версії намічена на 2027 рік.

За словами Френка Вебера, головною особливістю електромобілів на базі Neue Klasse стане новий блок управління під назвою “Heart of Joy” (дослівно в перекладі з англійської – “Серце радості”). “Все, що пов’язано з ходовими якостями, управлінням шасі, силовою установкою, тепер знаходиться в одному інтегрованому блоці управління”, – додав він.

На фото: концепт Vision Neue Klasse

Топ-менеджер пояснили, що нова система розроблена для керування повністю електричними чотиримоторними силовими установками зі змінною кількістю потужності, яка подається на кожне колесо в міру потреби. Френк Вебер не став озвучувати максимальну сукупну віддачу такої системи у зеленого BMW М3, але пояснив, що в цілому сумарна потужність може перевищити 1340 к.с.

За словами голови BMW M Френка ван Меела, під час роботи над повністю електричними спорткарами баварської марки пріоритетами виявляться мінімізація ваги, а також збереження динамічності.

Нагадаємо, раніше Френк ван Меел заявив про те, що альтернативної техніки у наступного спорткара BMW M3 не буде . Проте, за словами Френка Вебера, компанія поки що не готова категорично відмовитися від ДВС. Передбачається, що бензиновий M3 з актуальним шестициліндровим двигуном S58 залишиться в строю, поки «необхідний». Ймовірно, модель з такою “начинкою” випускатиметься і після 2030 року.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!