Ніякого стороннього софту: Volkswagen розробить власне ПЗ

Компанія назвала розробку програмного забезпечення своїм головним завданням на найближчі п’ять-десять років.

Глава групи Volkswagen Герберт Дисс попередив інших керівників концерну про те, що використання програмного забезпечення для електромобілів від стороннього виробника неприйнятно. За словами Дисса, це питання незалежності автоконцерну, пише німецька редакція видання Business Insider.

Традиційно автоконцерни спеціалізувалися на конструюванні механічних частин автомобілів. Однак у випадку з електричними транспортними засобами програмне забезпечення починає відігравати визначальну роль. Саме комп’ютер контролює розподіл електроенергії, так що від нього залежить буквально все, починаючи від динаміки розгону і дальності пробігу на одному заряді й закінчуючи параметрами зарядки батареї.

Цю ситуацію з натяжкою можна порівняти з появою смартфонів. До того виробники телефонів конкурували на рівні «заліза», однак з появою смартфонів виявилося, що принциповим є їх операційна система. Так, в Apple iPhone програмне забезпечення своє, інші використовують систему Android від Google.

Розуміючи це, компанія Tesla з самого свого заснування приділяла дуже багато уваги саме розробці програмного забезпечення. Запускаючи свої електромобілі, Volkswagen зіткнувся якраз з тим, що їх софт був сирим і неготовим. Саме через це електрокар ID.3 вийшов на ринок на кілька місяців пізніше обіцяного терміну, а за своєю функціональністю його ПЗ досі поступається «Теслі».

За словами Дисса, саме розробка власного ПЗ є пріоритетним завданням для Volkswagen на найближчі п’ять-десять років. Інші автовиробники можуть скористатися готовими рішеннями, над якими працює зокрема Google, однак Дисс відкинув такий варіант для своєї корпорації.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело businessinsider.com

Коментарі
Завантаження...