Названо дату прем’єри кросовера Mazda з роторним двигуном

Компанія Mazda привезе на автосалон у Брюсселі гібридну версію кросовера MX-30 із роторним двигуном. Односекційний агрегат працюватиме в ролі бортового генератора і заряджатиме тягову батарею, тоді як колеса, як і раніше, розкручуватиме електромотор. Таке рішення дозволить помітно збільшити дальність ходу – цей показник для нинішньої MX-30 складає 200 кілометрів.

Кросовер Mazda MX-30 із односекційним роторно-поршневим двигуном дебютує на Брюссельському автосалоні на початку наступного року. Мотор Ванкеля тут працюватиме як бортовий генератор для заряджання тягової батареї. Це дозволить суттєво наростити запас ходу, який зараз становить лише 200 кілометрів. Технологія була анонсована ще в 2020-му стосовно саме MX-30.

Але використовувати двигун Ванкеля як генератор компанія почала набагато раніше. Наприклад, у 2007 році Mazda показала другу версію мінівену Premacy Hydrogen RE Hybrid. У ньому РПД (бензин/водень) виробляв струм для батареї, а колеса приводились в рух електромотором. Аналогічну схему застосували на прототипі Mazda2 RE 2013-го. Заснований на Demio EV гібрид отримав 38-сильний двигун об’єм 0,33 літра і міг проїхати вдвічі більше за вихідний (380 км проти 200).

А ось роторно-поршневі двигуни як основні на «Маздах» вже навряд чи з’являться. Останній двигун Renesis для купе Mazda RX-8 випустили 22 червня 2012 року, а Renesis II (він же 16X) засвітився одного разу на концепті Mazda Taiki аж 15 років тому. Агрегат отримав алюмінієвий корпус, безпосереднє упорскування та низку інших поліпшень і мав розвивати близько 300 кінських сил.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co