Названі автовиробники, які зуміли продати найбільше електромобілів у 2023 році

Торік у всьому світі було продано близько 9,6 мільйона електромобілів. Ця цифра не включає гібридні автомобілі з можливістю підзарядки та автомобілі з подовженим ходом, а також транспортні засоби на водні. Кількість батарейних електричних автомобілів (BEV) збільшилась на 30% порівняно з 2022 роком, що є значним досягненням на тлі поточних труднощів у секторі.

Основне зростання обумовлено Китаєм, який стимулював ринок автомобілів на нових джерелах енергії (NEV), за ним йдуть Європа, Сполучені Штати, Південна Корея, а також дрібніші ринки, такі як Таїланд, Індія та деякі країни Латинської Америки.

Прийняття електромобілів йде двома різними темпами: китайським, де купівля та використання електромобіля практично обов’язкові через бюрократичні труднощі при придбанні автомобіля з ДВЗ, і не китайським, де зростають сумніви щодо економічного та соціального потенціалу повністю електричних машин.

Як було передбачено у статті, опублікованій у січні, Tesla утвердилася як провідний світовий виробник електромобілів у 2023 році. Американська марка поставила майже 1,81 мільйона транспортних засобів по всьому світу, збільшивши свою частку на глобальному ринку BEV з 17.8% до 18.9%, в основному завдяки успіху Model Y у всіх ринках.

На другому місці знаходиться китайська компанія BYD, яка продала 1,57 мільйона електромобілів, що на 80% більше, ніж у 2022 році. Крім сильних показників у Китаї, BYD також досяг відмінних результатів на ринках Південно-Східної Азії, Латинської Америки, Близького Сходу та Центральної Азії. Компанія також вийшла на європейський ринок із моделлю BYD Atto 3.

На третьому місці знаходиться Volkswagen Group із 769 000 проданими одиницями. Тут зростання частки було більш помірним, збільшившись з 7,9% у 2022 році до 8% у 2023 році.

Поки сімейство моделей ID від Volkswagen зазнає труднощів у Китаї та США, і до певної міри в Європі, Audi показала хороші результати з сімейством e-tron, але не досягла результатів, показаних BMW та Mercedes. Також варто відзначити, що, хоча Китай становить 52% від світових продажів BEV, частка чисто електричних моделей Volkswagen Group тут становить лише 23% від загальної кількості.

BMW Group, 13-й за величиною автовиробник у світі, продав більше електромобілів, ніж Stellantis, 4-а компанія у світі. Німецький виробник поставив 376 тисяч BEV в порівнянні з 323 300 від Stellantis. Слідом йде Mercedes, який продав 315 300 одиниць, що на 95% більше, ніж у 2022 році.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!