Експерти назвали 10 способів визволити автомобіль зі снігового полону

Взимку багатьом автолюбителям доводиться стикатися з необхідністю витягувати автомобіль із замету. Експерти назвали 10 перевірених народних способів, що дозволяють ефективно це зробити.

В першу чергу потрібно спробувати виїхати зі снігової пастки не вдаючись до особливих дій. Якщо під заметом немає крижаної кірки, можна плавно натиснути на газ і спробувати рушити, але не потрібно поспішати. Часто уникнути пробуксовки дозволяє ганчірка або гумовий килимок, підкладений під ведучі колеса. Ще надійніше – підкласти під колесо дошку або цеглу. Для цього потрібно підняти транспортний засіб домкратом. Деякі автолюбителі рекомендують розтопити сніг під колесом. Для цього потрібно возити з собою упаковку солі. Якщо її не буде під рукою, можна застосувати незамерзаючий розчин для омивання скла. Якщо є інструмент, машину можна відкопати. Найкраще для цього підходять саперні металеві лопати, але підійде і пластиковий інструмент, хоча ризики розбити його об лід вище.

Часто водії вдаються при попаданні в замет до розгойдування. Потрібно намагатися рушати і знову відкочуватися назад. В такому випадку в якийсь момент колеса знайде точку зчеплення і машина покотиться. Якщо мова йде про задньопривідні моделі, краще розштовхувати її за допомогою задньої передачі. Допоможе вибратися з крижаної колії і спеціальний спрей. Іноді варто покликати на допомогу іншого автомобіліста. Маючи під рукою трос, витягнути машину зі снігу не складе труднощів. Найкраще підходить тканинний, хоч він і може порватися. Металевий надійніший, але він не розтягується. Якщо машина сильно застрягла, можна відірвати буксирувальний гак.

Нарешті, деякі водії в період снігопаду встановлюють невеликий відвал, як у бульдозера. Він допомагає розчищати перед машиною сніг. Допоможуть і спеціальні служби, які надають послугу зі звільнення зі снігової пастки.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!