Найбільший у світі електромобіль на водневих паливних елементах розпочав роботу у Південній Африці

Воднева силова установка потужністю два мегавати, спроектована і побудована компанією First Mode у Сіетлі, встановлена ​​на самоскиді, який розпочав роботу на платиновому руднику Anglo American у Могалаквіні, Південна Африка. Ця машина є найбільшим у світі електромобілем.

210-тонний самоскид nuGen, що працює на водневих паливних елементах, був створений на базі Komatsu 930E з дизель-електричною трансмісією, в якій 16-циліндровий двигун працював як генератор для живлення електричних тягових двигунів вантажівки. Тепер цього дизельного двигуна більше немає, а тягові двигуни самоскида живляться від восьми модулів водневих паливних елементів потужністю 100 кВт від Ballard та літій-іонного акумуляторного блоку Williams Advanced Engineering потужністю 1,1 МВт, інтегрованого компанією First Mode в Сіетлі.

Невідкладне завдання, що стоїть перед нами, вимагало, щоб ми задіяли всі інструменти і всі технології для боротьби зі зміною клімату. Я так пишаюся командою та нашим партнерством з Anglo American, щоб здійснити значні та необхідні зміни, яких ми всі прагнемо. Ми сподіваємося, що цей прорив у галузі екологічно чистої енергії з нульовим рівнем викидів надихне інших на значні дії у боротьбі за нашу планету.

Кріс Вурхіз, президент та генеральний директор First Mode

Пікова потужність трансмісії на паливних елементах становить 2 МВт (2682 л.с.). Цього достатньо для того, щоб самоскид зберігав номінальне корисне навантаження 300 тонн. При повному завантаженні вантажівка може важити до 510 тонн. Водень виробляється за допомогою електролізера потужністю 3,5 МВт, а електрика надходитиме від сонячної батареї потужністю 100 МВт. При повній експлуатації система має виробляти до тонни водню щодня.

Anglo American стверджує, що на такі великі вантажівки припадає до 80% споживання дизельного палива на рудниках, а на великі кар’єрні самоскиди може припадати близько 3% викидів вуглекислого газу в усьому світі.

Компанія планує до кінця цього десятиліття випустити 40 подібних самоскидів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело arstechnica.com