На підприємстві Tesla у Техасі зібрано десятитисячний електромобіль

Складання електромобілів Tesla в Остіні почалося цієї весни, і в майбутньому техаське підприємство стане для компанії ключовим майданчиком для освоєння новинок, оскільки на його конвеєр стануть не тільки вантажівка Semi та пікап Cybertruck, але і Roadster другого покоління, а також людиноподібний робот Optimus та автоматичне таксі. Поки що ж підприємство звітувало про складання десятитисячного електромобіля.

Ним став кросовер Model Y, оскільки це єдина модель, що випускається даним підприємством. Втім, зараз техаське підприємство збирає два різновиди кросовера. Один з них, як і планувалося, використовує інтегровану в силову структуру кузова тягову батарею на базі акумуляторних осередків типу 4680. Другий з’явився пізніше і став свого роду кроком назад, оскільки змусив компанію використовувати акумуляторні осередки старого типу 2170. Останній різновид кросоверів Model Y став на конвеєр місцевого підприємства у червні, що могло говорити про нездатність Tesla забезпечити заплановані темпи експансії виробництва виключно за рахунок акумуляторних елементів типу 4680.

Батареї на основі осередків типорозміру 4680 поки що поставляються до Техасу з Каліфорнії, але надалі виробництво має бути локалізоване – це станеться до кінця року. Цими вихідними компанія Tesla опублікувала фотографію, на якій колектив техаського підприємства позує на тлі десятитисячного кросовера Model Y місцевого виробництва. Яка кількість машин тут збирається щотижня, поки що оцінити складно, але вона цілком могла перевищити одну тисячу штук.

За оцінками Electrek, зараз підприємство Tesla в Остіні здатне виробляти до двох тисяч електромобілів на тиждень, але стабільність поки що страждає через обмежений доступ до необхідної кількості тягових батарей. До кінця року обсяги виробництва електромобілів Tesla у Техасі можуть зрости до 5000 машин на тиждень. Вже наступного року тут розпочнеться складання довгоочікуваних електричних пікапів Cybertruck із футуристичним дизайном.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело electrek.co