На дороги загального користування у Південній Кореї з’явилися безпілотні автобуси

Перші в Південній Кореї безпілотні автобуси почнуть курсувати 22,4-кілометровим маршрутом, що з’єднує міжміський автобусний термінал міста Седжона і станцію Озон у Чхонджу. Про це повідомило Міністерство землі, інфраструктури та транспорту Південної Кореї.

Безпілотні автобуси отримають власний номер маршруту та працюватимуть поряд із звичайними міськими автобусами. Поки курсуватимуть лише два з них, на борту кожного перебуватиме водій для підстрахування автоматики та спеціаліст-рятувальник. Безпілотні автобуси робитимуть по шість поїздок в обидва кінці між 12:00 і 16:00 з понеділка по п’ятницю, на маршруті робитиметься по 8 зупинок.

Пасажиром може стати будь-який бажаючий безкоштовно – для участі у програмі достатньо буде відсканувати QR-код, розміщений на деяких зупинках. Після трьох місяців тестових поїздок планується розпочати платне використання. Міністерство означило мету комерціалізації безпілотних автобусних маршрутів у місті до 2025 року, відповідно до Дорожньої карти інноваційної мобільності, оприлюдненої ще у вересні.

В уряді Південної Кореї пояснюють, що мають намір масштабувати безпілотні проєкти, якщо на них буде попит, тому система QR-кодів застосовується для визначення затребуваності маршруту.

За словами представника уряду, сервіс автономного транспортування є першим у країні проєктом з використання безпілотних автобусів на основних дорогах загального користування. Наступного року планується подальше його розширення у різних містах місцевої провінції Північний Чхунчхон після 2024 року.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело koreatimes.co.kr