MINI Clubman йде у відставку: замість нього компанія збиратиме повністю електричний Aceman

MINI Clubman йде в історію – його виробництво завершено. Останній екземпляр моделі зійшов з конвеєра заводу MINI в Оксфорді, Великобританія. Clubman, яким ми його знали, був представлений у 2007 році як одна з модифікацій Сooper, і ще торік буквально ходили чутки про можливу розробку наступного покоління універсала. Але в компанії вирішили інакше: його відправили у відставку, а потужності, що звільнилися, надалі задіють для виробництва повністю електричного кросовера Aceman.

MINI попрощалася з моделлю Clubman спеціальною серією Final Edition, яка була випущена обмеженим тиражем 1969 екземплярів – це посилання на рік появи моделі на ринку. Тоді, наприкінці 60-х дизайнер марки Рой Хейнс заявив, що з виходом універсала на ринок «зникло переконання, що тільки потворні речі можуть бути функціональними». Тепер останній екземпляр спецсерії зійшов з конвеєра оксфордського заводу, і на цьому модель йде в історію. Загалом було зібрано близько 1,1 мільйона таких машин.

Сlubman пропонувався з дволітровою «турбочетвіркою» на 192 кінські сили, переднім або повним приводом, а на деяких ринках була дизельна модифікація.

Альтернативою Clubman стане згаданий Aceman, прем’єра якого відбудеться наприкінці лютого у Китаї. Електричний кросовер буде просторішим і практичнішим за Сooper, а за динамікою перевершить сімейний Countryman. Aceman отримає батарею ємністю 54,2 кіловат-години від Cooper SE, і в нього, швидше за все, запозичують електромотор потужністю 215 кінських сил, який встановлюється на передній осі.

Пізніше очікується і «заряджена» версія Aceman JCW із більш спортивними налаштуваннями підвіски.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motor1.com