Lightyear готова запустити виробництво електромобіля із сонячними панелями, який може місяцями їздити без підзарядки

Чутки про дорогий та надзвичайно економічний електромобіль Lightyear 0 ходять уже не перший рік, але тільки тепер відбулася глобальна прем’єра і розробник заявив про готовність першої «сонячної» моделі до виробництва. Компанія вже задіяла в роботі до 500 осіб і уклала угоди з більш ніж сотнею постачальників — машина вже готова до виробництва. На відміну від конкурентів, новинка за деяких умов здатна працювати без зовнішньої зарядки місяцями.

Електромобіль є сімейним седаном із сонячними панелями загальною площею 5 м 2, здатними виробляти на день електрику, що дозволяє проїхати до 70 км. Чотиридверний седан має запас ходу трасою в 560 км на швидкості 110 км/год, навіть в умовах, коли сонячне світло відсутнє. В ході WLTP-тестування Lightyear 0 вдалося проїхати 625 км, на 4% більше, ніж повнопривідний Tesla Model 3 Long Range. При цьому модель Lightyear має тягові акумулятори на 60 кВт∙год, а та сама Tesla — на 82 кВт∙год. За даними Lightyear, багато в чому машина зобов’язана таким показникам низькому коефіцієнту лобового опору (0,19) – це найаеродинамічніша сімейна машина з будь-коли побудованих. Певну роль відіграють спеціально розроблені шини Bridgestone.

Відомо, що новинка розганяється до 100 км/год за 10 секунд, максимальна швидкість становить 160 км/год. Хоча в цьому вона поступається Tesla Model 3, зате набагато швидше заряджається. При цьому, хоча навіть у безхмарний день сонячні елементи не дозволять зарядити акумулятор повністю, їхній внесок досить великий – протягом літнього дня машина може отримати достатньо сонячної енергії, щоб проїхати до 70 км. За даними компанії, якщо водій проїжджає не більше 50 км щодня, він здатний їздити місяцями, доки йому нарешті знадобиться зарядна станція.

Сонячні елементи здатні додавати запасу ходу до 10 км щогодини, заряджання від домашньої електромережі – 32 км за годину, при використанні зарядної станції з можливістю швидкої зарядки – до 520 км за годину.

Салон п’ятимісного автомобіля виконаний зі штучної шкіри рослинного походження, перероблених ПЕТ-пляшок та пальмової деревини. При цьому для машини з вторинної сировини модель коштуватиме непристойно дорого – навряд чи такі ціни допоможе компенсувати економія на електриці. Усього буде випущено 946 електромобілів, постачання розпочнеться у листопаді поточного року. Кожен обійдеться покупцям $266 тис. У разі успіху компанія обіцяє представити версію з більш доступною ціною $32 тис., виробництво якої передбачається почати в 2025 році.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело lightyear.one