Китайці створили гіперкар, який швидший за Tesla

Китайська компанія GAC Aion, що належить державному концерну GAC, випустила свій перший гіперкар, який виявився динамічнішим і швидшим, ніж Tesla Model S Plaid.

GAC Aion Hyper SSR став закономірним розвитком концепту Enpulse, випущеного 2020 року. По суті, Hyper SSR, що Enpulse виконані в стилістиці іншого концепту – ENO.146 2019 року. До речі, передня частина Hyper SSR трохи нагадує моделі Ferrari. Задня ж Г-подібна оптика вийшла самобутньою та стильною. Також особливостями моделі можна назвати двері-ножиці, активне антикрило та деякі компоненти, виконані з вуглецевого волокна.

В інтер’єрі ж справжнє царство мінімалізму. На передній панелі відсутні фізичні кнопки, а весь функціонал перенесений на 14,6-дюймову мультимедійну систему розташовану по центру. Перед водієм розташовується прямокутний мультикер і 8,8-дюймова віртуальна панель приладів. З цікавого можна відзначити фіолетові декоративні акценти по всьому салону.

Але найцікавіше ховається в силовій установці, що складається з декількох електродвигунів, що сумарно розвивають 1225 кінських сил і 12 тисяч Нм моменту, що крутить! Це дозволяє розганятися до першої сотні лише за 1,9 секунди. Таким чином, GAC Aion Hyper SSR виявився динамічнішим, ніж Tesla Model S Plaid (1,99 сек.) та Rimac Nevera (1,97 сек.). За цим показником китаєць знаходиться на одному рівні з японським Aspark Owl і китайським Farnova Proto 1 . Причому конкуренти Hyper SSR мають набагато потужніші електродвигуни, що розвивають 2012 і 1835 к.с. відповідно.

GAC Aion Hyper SSR з’явиться на ринку у жовтні 2023 року. Ціни вже відомі: за найдешевшу комплектацію доведеться викласти 1286000 юанів. Топовий китайський гіперкар має прайс в 1686000 юанів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co