Китайська влада дала попередження Tesla через численні скарги на якість електромобілів

Електромобільна компанія Ілона Маска була обласкана в Китаї як ніде. Пільгова оренда землі під завод, кредити під низькі відсотки, дозвіл працювати самостійно без реєстрації спільного підприємства і інші бонуси компанія Tesla отримала і використала на всі сто відсотків. Ось тільки у відповідь турботи китайські автолюбителі не отримали. Потік скарг на брак і небажання компанії реагувати на нього змусили регулятора вжити заходів.

Згідно із заявою, опублікованою Державною адміністрацією по ринку, керівники Tesla в Шанхаї та Пекіні були викликані на зустріч з регулятором ринку Китаю і чотирма іншими центральними урядовими відомствами за скаргами клієнтів на електромобілі компанії, включаючи незвичайне прискорення, загоряння акумуляторів і проблеми з оновленням програмного забезпечення автомобілів.

Як сказано в повідомленні на сайті регулятора, яке цитує японське інформагентство Nikkei, компанію Tesla закликали «сувоого дотримуватися законів, виконувати свої обов’язки щодо забезпечення якості та безпеки продукції та захищати права споживачів». У відповідній заяві компанії сказано: «Tesla щиро приймає вказівки уряду і ретельно проаналізує недоліки компанії в операційній діяльності. Ми будемо суворо дотримуватися законів і розпорядження регулюючих органів Китаю і завжди поважати права споживачів».

На думку експертів, китайський регулятор дав зрозуміти Tesla, що не потерпить ігнорування скарг громадян навіть не дивлячись на те, що ринок електромобілів компанії в країні стрімко розвивається і Китай в цьому також зацікавлений. У Китаї широко використовується практика викликати для розмови «на килим» представників компаній, яким необхідно вказати на недоліки в їх роботі. Навряд чи хтось наважиться після цього закрити очі на офіційне навіювання. Другого шансу випробувати терпіння влади може не бути.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело asia.nikkei.com