Компанія Volkswagen запустила завод з переробки електромобільних акумуляторів

Німецький концерн Volkswagen Group сподівається утилізувати до 90% матеріалів, які використовуються в акумуляторних батареях своїх електрокарів. Компанія вже зробила перший крок в цій місії, відкривши перший завод з перероблення батарей електромобілів в місті Зальцгіттер.

В пресрелізі компанії зазначається, що завод переробляє акумулятори, які можна потім використовувати в інших цілях. Volkswagen вже змалював у загальних рисах деякі перспективи щодо повторного використання акумуляторів. Зокрема, йдеться про мобільні зарядні пристрої. Однак саме цей новий завод в Зальцгіттері буде розбиратися з батареями після того, як вони розрядяться. Таким чином буде відновлюватися така сировина, як літій, нікель, марганець та кобальт.

“Ми впроваджуємо цикл екологічно чистих матеріалів, придатних для вторинного перероблення, та граємо роль першопрохідців у розв’язанні проблем, орієнтованих на майбутнє, з великим потенціалом захисту клімату і постачання сировини”, – зазначив Томас Шмалл, голова правління Volkswagen Group Components.

Зазначається, що використовуваний процес буде енергоефективним. Батареї розбираються і подрібнюються в чорний порошок, який потім обробляється гідрометалургійними процесами. Як наслідок, основні компоненти старих батарей можна буде використовувати для виробництва нового катодного матеріалу. Перероблена сировина для акумуляторів настільки ж ефективна, як і нова.

Volkswagen не очікує, що в найближчому майбутньому завод буде дуже завантажений. Однак з часом електромобілі стане більше, ніж автівок з ДВЗ та це стане важливим кроком у процесі екологізації. Фахівці підрахували, що перероблений акумулятор дозволяє скоротити викиди 1,3 тонни CO2 в атмосферу.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело volkswagenag.com