Компанія Tesla виграла справу проти екоактивістів в Німеччині

Німецький суд відхилив судову заборону на отримання дозволів на виробництво.

Tesla підійшла на крок ближче до відкриття свого заводу в Європі після того, як німецький суд відхилив позов двох екологічних груп, який завадив би автовиробникові провести важливі випробування. Судовий позов, поданий природоохоронними асоціаціями Gruene Liga і NABU, був спрямований на запобігання попередніх функціональних випробувань частин заводу, що будується в Грюнхайде недалеко від Берліна.

Обидві групи подали заперечення на початку цього місяця, стверджуючи, що Tesla недостатньо роз’яснила запобіжні заходи, які вона зробить, щоб запобігти витоку дуже отруйного газу із заводу.

Адміністративний суд Франкфурта-на-Одері відхилив екстрену заяву двох екологічних груп, повідомляє Automobilewoche. Плановані випробування включають обладнання в фарбувальному, ливарному та кузовному цехах. Крім того, заздалегідь узгоджена установка резервуарів для очищення стічних вод і системи заправки.

Суд заявив, що не було очевидно, що тимчасові функціональні тести можуть викликати небезпеку в контексті Постанови про великі аварії.

Суд зазначив, що під час функціональних випробувань будуть використовуватися тільки невеликі кількості речовин, небезпечних для води. Суд заявив, що пробна експлуатація компонентів станції не представляє значного ризику викиду шкідливих викидів в навколишнє середовище.

Захисники природи можуть оскаржити рішення у Вищому адміністративному суді Берліна-Бранденбурга (OVG).

Нагадаємо, що американський автовиробник хоче випускати щорічно близько 500 тис. автомобілів Model 3 і Model Y в Грюнхайде. Правда у компанії досі немає остаточного екологічного дозволу на будівництво. Терміни прийняття остаточного рішення неясні.

На шляху до завершення будівництва підприємства Tesla зіткнулася з низкою невдач, при цьому генеральний директор Ілон Маск особисто висловив розчарування через складне регулювання і бюрократії, що ускладнює відкриття заводу.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело automobilwoche.de