Компанія Motional активно тестує безпілотні авто

Компанія Motional планує запустити безпілотне таксі в 2030 році, поки що сервіс активно тестується на території Лас-Вегасу.

У понеділок, 22 лютого, компанія Motional в своєму блозі повідомила про початок тестування безпілотних таксі без водіїв в Лас-Вегасі. Перші випробування будуть проводитися тільки в денний час і в житлових районах міста. Запустити вже комерційний сервіс безпілотного таксі компанія планує в 2023 році. Це означає, що у неї є майже три роки на коригування своїх технологій перед тим, як запропонувати їх широкому загалу клієнтів.

Нагадаємо, що Motional – це спільний проект Hyundai і Aptiv (великий постачальник автозапчастин). Компанія протягом кількох років керує службою безпілотного таксі (з водіями-тестувальниками). Останнім часом було налагоджено співпрацю з Lyft, агрегатором таксі, який допомагає користувачам знаходити вільних водіїв для поїздок. У Motional заявляють, що їх безпілотні автомобілі з водіями-тестувальниками зробили вже понад 100000 поїздок без будь-яких аварій. Компанія навіть скористалася послугами німецького випробувального сервісу TÜV SÜD для перевірки своєї технології автономного водіння. Після 18-місячного аналізу підрядник повністю схвалив продукт.

Помітно, що Motional слідує по стопах інших компаній, які почали впроваджувати технологію безпілотного водіння. До таких підприємств відноситься Cruise, загальний проект GM і Honda. Ця компанія оголосила про початок випробувань технології їзди без водія в Сан-Франциско в грудні 2020 року. Ще одне підприємство, яке надає комерційні послуги їзди без водія – Waymo. Компанія запустила свої безпілотники в районі Фінікс (Арізона, США) з жовтня минулого року. На прикладі Waymo видно, наскільки успішною може бути ідея про запуск таксі без водіїв. Користувачі цього сервісу неодноразово залишали позитивні відгуки про поїздки. Один студент коледжу здійснив понад 60 поїздок в таксі від Waymo і назвав його дуже стабільним і безпечним.

Стало відомо, що китайські компанії, що надають послуги таксі, також почали тестування технологій без драйверів. Ніхто точно не знає, скільки часу буде потрібно, щоб вивести ці рішення на ринок. Експерти припускають, що технологія стане широко доступною для китайського населення протягом цього десятиліття. Цікаво, що в кінці 2010-х було прийнято передбачати, що сервіси таксі без драйверів будуть широко доступні користувачам вже на початку 2020-х. Тепер ми знаємо, що ці припущення були занадто оптимістичні.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело motor1.com

Коментарі
Завантаження...