Компанія Ferrari запатентувала прискорювач для електромобілів

У 2020 році Ілон Маск вразив усіх, заявивши, що Tesla Roadster буде оснащений ракетами зі стисненим повітрям, встановленими ззаду. Ідея справді здійсненна настільки, що американський виробник зареєстрував власний патент на цю технологію. І, мабуть, не лише він.

Як стало відомо, Ferrari вивчає аналогічну технологію, здатну буквально змусити своє електричне майбутнє злетіти. Патент Ferrari виявили американські колеги з The Drive. Патент, зареєстрований у 2019 році та оприлюднений лише кілька днів тому відомствами США, описує систему, настільки складну, наскільки дійсно ефективну для покращення прискорення автомобіля.

На практиці машина буде оснащена серією ракет (недоречний інженерний термін, але дає загальне уявлення), розташованих під кузовом і що складаються з п’яти сопел різного розміру.

Ці регульовані в різних напрямках ракети могли б викидати стиснене повітря під дуже високим тиском протягом декількох секунд (в патенті вказано значення від 700 до 900 бар) і, таким чином, забезпечувати додатковий момент, що крутить, в 5000 Нм.

Повітря збиратиметься в певному резервуарі, а весь механізм рухатиметься електродвигунами і керуватиметься командою з кабіни.

За оцінками Ferrari, вся система додасть автомобілю всього 40-45 кг і що переваги полягатимуть не тільки у більшому прискоренні чи уповільненні. Серед очікуваних переваг насправді є нижчий аеродинамічний опір та створення «ефекту Вентурі», подібного до того, що спостерігається на гоночних автомобілях, оснащених заднім вентилятором (наприклад, Gordon Murray T.50 або Formula).

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co