Ілон Маск пообіцяв навчити електромобілі Tesla обходитися без водія до травня 2023 року

Для глави компанії Tesla зміщення рубежу появи повністю автономних з погляду управління електромобілів є звичною справою, але неодноразові зриви спочатку згадуваних термінів анітрохи не бентежать Ілона Маска (Elon Musk), і він із завидною завзятістю називає нову мету. Цього разу вона прив’язана до травня 2023 року і базується на висловлюваннях мільярдера під час візиту до Бразилії.

Ілон Маск цю країну відвідав на запрошення місцевої влади, щоб обговорити інфраструктурний проект із забезпечення віддалених від цивілізації населених пунктів доступом до супутникового інтернету Starlink силами компанії SpaceX, яку він також очолює. Виступаючи перед бразильською пресою, як зазначає Electrek, Маск вкотре пообіцяв через рік наділити електромобілі Tesla здатністю пересуватися без втручання водія.

Традиційно глава Tesla прив’язував такі етапи розвитку компанії до кінця календарного року, але цього разу відміряв рік від того моменту, коли йому довелося відповідати на запитання. У серпні цього року компанія проведе захід, присвячений розвитку систем штучного інтелекту, і в його рамках точно не зможе уникнути обговорення питань, пов’язаних із системами активної допомоги водієві. До кінця цього року Tesla також збирається відкрити доступ до програми бета-тестування найновіших версій програмного забезпечення FSD усім клієнтам у США, у кого оплачено відповідну опцію. У 2024 році Tesla хотіла б розпочати випуск на новому підприємстві в Техасі спеціалізованих таксі, які не потребують присутності водія у салоні. Зрозуміло, що момент їхнього виходу на дороги загального користування визначатиметься готовністю не лише технічної інфраструктури, а й юридичними рамками.

Іншими словами, зараз керівництво Tesla підводить аудиторію до думки, що до весни наступного року електромобілі марки зможуть автоматично керуватися настільки безпечно та ефективно, що втручання водія не вимагатимуть. Такі обіцянки Ілон Маск давав неодноразово, але від початкових термінів вони змістилися вже на кілька років, тому й новий прогноз не слід вважати остаточним.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co