Ілон Маск готовий відкрити доступ до вихідного коду Tesla іншим автовиробникам

Партнерство Tesla з іншими автовиробниками, як випливає зі слів Ілона Маска (Elon Musk), може не обмежитися наданням доступу до апаратних розробок та мережі фірмових зарядних станцій. Виступаючи разом із головою Ford Motor Джимом Фарлі (Jim Farley) на майданчику Twitter Spaces, глава Tesla припустив, що відкриє стороннім автовиробникам доступ і до коду програмного забезпечення своєї компанії.

Принаймні, в частині операційної системи Tesla готова на такий крок, як пояснив Маск:

“Можливо, як у випадку з Android, яка змогла стати загальним стандартом у сегменті смартфонів, ми могли б зробити доступ вільним до свого вихідного коду”.

Глава Tesla також висловив готовність надати підтримку конкуруючій Ford у створенні «повністю оновлюваного програмно-транспортного засобу», що Джим Фарлі вважає дуже складним завданням.

Глава Ford також висловив зацікавленість у використанні спільних із Tesla постачальників сировини для виробництва тягових акумуляторів. Компанія Ілона Маска не боїться самостійно брати участь у профільній діяльності. Принаймні, вона збирається переробляти матеріали для виготовлення катодів на основі нікелю, а ось брати участь у самостійному виробництві анодів вона не поспішає, хоч і не виключає такої можливості.

Маск вкотре висловив занепокоєння тим, що підприємці не поспішають займатися видобутком та переробкою сировини для тягових батарей на території США. Компанія Tesla збирається тягнути на собі низку відповідних ініціатив, але від такої інертності галузі Ілон Маск не в захваті. За його словами, ринок синтетичного графіту, який використовується при виробництві основної частини анодів для літієвих акумуляторів, також досить великий.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело techcrunch.com