Хакери викрали дані клієнтів і співробітників автовиробника NIO і вимагають викуп $2,25 млн у біткоїнах

Стало відомо, що хакерам удалося провести успішну атаку на інформаційні системи китайського виробника електромобілів NIO. В результаті до рук зловмисників потрапили особисті дані власників електромобілів та співробітників компанії. Тепер вони вимагають від автовиробника викуп у розмірі $2,25 млн у біткоїнах, але компанія не має наміру йти на поступки.

У повідомленні сказано, що хакери двічі зверталися до NIO з вимогою викупу, обіцяючи зберегти конфіденційність викраденої інформації. Однак у обох випадках компанія відповіла відмовою на ці пропозиції. Зловмисники стверджують, що у них є дані співробітників та власників електромобілів NIO, включаючи їхні домашні адреси та ін.

У відповідь на це NIO опублікувала заяву, в якій сказано, що 11 грудня компанія отримала електронний лист із вимогою викупу. Після цього автовиробник створив оперативну групу, члени якої займаються розслідуванням інциденту, а також повідомив про те, що сталося в правоохоронних органах. За даними попереднього розслідування, витік зачіпає частину особистої інформації клієнтів та дані про продані авто у період до серпня 2021 року.

Незабаром після цього засновник і генеральний директор NIO Вільям Лі (William Li) вибачився перед клієнтами компанії. Він повідомив, що автовиробник бере на себе відповідальність за негативні наслідки, з якими можуть зіткнутися клієнти компанії через цей інцидент. Водночас він наголосив, що NIO не має наміру поступатися хакерам і продовжить співпрацювати з правоохоронними органами для розслідування інциденту.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело autohome.com.cn