GM розробить електромобіль для поїздок на Місяці, а Маск відправить його в космос

Американський автоконцерн зібрався розробити місячний транспорт для експедиції на ракеті SpaceX.

Американський концерн General Motors об’єднався з авіакосмічною корпорацією Lockheed Martin для розробки місячного електромобіля наступного покоління. Він відправиться на супутник Землі в рамках космічної програми Artemis, яку очолює НАСА.

Пікантність цієї новини в тому, що ракету, на якій земний екіпаж полетить на Місяць, зробить компанія Ілона Маска SpaceX. Маск, який також очолює «Теслу», раніше не претендував на створення місячного транспорту, але досвід відправки машин в космос у нього вже є: кілька років тому під час випробувань ракета Falcon Heavy вивела за межі земної орбіти електрокар Tesla Roadster.

Про новий місячний транспорт партнери поки говорять дуже ухильно, порівнюючи його з колишнім електрокаром Moon Rover, який астронавти використовували під час висадки на Місяць в рамках програми «Аполлон». Так, новинка зможе проїжджати на одному заряді істотно більше колишніх 7,6 кілометра. Крім того, вона отримає систему автопілота, що дозволить доручати транспорту місії, які можуть бути небезпечні для людини.

Головною складністю при проєктуванні місячного транспорту може стати зниження його ваги, оскільки можливості ракети по доставці вантажу обмежені. З іншого боку, з огляду на мале місячне тяжіння, велика і важка батарея для істотного запасу ходу на супутнику Землі може і не знадобитися.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co

Коментарі
Завантаження...