Гіперкар японської фірми Aspark побив рекорд швидкості для електрокарів

Японська фірма Aspark, відома своєю моделлю Owl, заявила, що прототип із індексом SP600 зміг розігнатися до 438,7 км/год. Тим самим технічно SP600 побив світовий рекорд максимальної швидкості електрокарів, встановлений в 2022 році на Rimac Nevera, але нова розробка на відміну від Nevera не є серійною.

Спроектований та побудований електрокар італійською фірмою Manifattura Automobili Torino, яка також брала участь у низці проектів Apollo та Scuderia Cameron Glickenhaus. Технічні характеристики прототипу не розголошуються. Електромобіль Aspark Owl має офіційну «паспортну» максималку 400 км/год, але близько року тому увійшов до Книги рекордів Гіннесса як найшвидший електрокар на дистанціях 201 і 402 метри.

Заїзди відбулися на автодромі в Папенбурзі, де два роки тому встановив свій рекорд і Rimac Nevera. Це купе змогли розігнати до 412 км/год.

Номінально найшвидшим серійним автомобілем на планеті зараз вважається Koenigsegg Jesko з результатом 447 км/год. Однак його результат оспорюють відразу дві фірми — Bugatti з Chiron Sport 300+ і SSC з гіперкаром Tuatara.

Шведи з Koenigsegg все ще планують встановити нову планку в цьому змаганні, пробивши бар’єр 500 км/год за допомогою особливої ​​версії Jesko. Однак схожі плани будують і у відомому американському ательє Hennessey. На рахунку Rimac Nevera тим часом залишається один непобитий рекорд – він, як і раніше, вважається найшвидшим електрокаром у світі, але тільки при русі заднім ходом.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!