Foxconn створить спільне підприємство з Fiat Chrysler

Тайванська компанія Foxconn до кінця року визначиться з локацією свого першого американського заводу.

Тайванська компанія Foxconn, відома як найбільший в світі виробник телефонів iPhone для Apple, провела пресконференцію, присвячену своїм планам з випуску електромобілів. Там керівник найбільшого підрозділу концерну Юнг Лю назвав інформацію про підготовку електрокара Apple «чутками», але несподівано заявив про те, що у фінальній стадії знаходяться переговори про створення спільного підприємства з концерном FCA, який об’єднує групи Fiat і Chrysler.

Як передає Bloomberg, мова судячи з усього йде про виробництво на потужностях Foxconn електромобілів для FCA. Минулого року Foxconn заявила, що вона вже розробила універсальну автомобільну платформу і має намір через кілька років зайняти 10% всього світового електромобільного ринку.

Випускати автомобілі для FCA Foxconn буде в Америці, а саме на новому підприємстві, яке запрацює в 2023 році. Там же стануть робити й електромобілі на замовлення стартапу Fisker. Нещодавно його засновник Хенрік Фіскер говорив, що виробництво буде побудовано поруч з уже існуючим заводом Foxconn в Вісконсині, де зараз роблять електроніку. Однак Лю сьогодні уточнив, що також розглядається Мексика, і остаточне рішення про місце розміщення американського автомобільного заводу буде прийняте до кінця 2021 року.

Концерн FCA недавно утворив з французькою групою PSA (Peugeot, Citron, DS і Opel) альянс Stellantis. Очікується, що в Європі електромобілі Fiat, а також Alfa Romeo і Lancia будуть виробляти на французьких шасі. Однак ці платформи навряд чи підійдуть для традиційно великих американських автомобілів марок Jeep і Chrysler. Так що не дивно, що в їх виробництві може допомогти компанія Foxconn.

Нагадаємо, що Foxconn вже «подружився» з китайським концерном Geely і врятував від розорення стартап Byton. При цьому до кінця не ясно, чи мають намір тайванці робити електромобілі під своїм брендом або обмежаться контрактним виробництвом.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело asia.nikkei.com

Коментарі
Завантаження...