Ford створить платформу для дешевих електрокарів, щоб змагатися з Tesla

Ford працює над новою платформою для дешевих електрокарів. З її допомогою автогігант сподівається скласти конкуренцію як Tesla, так і безлічі китайських електромобілів, асортимент яких швидко зростає та викликає побоювання на заході. Над архітектурою вже два роки працює окремий підрозділ, сказав генеральний директор Ford Джим Фарлі. Нове покоління «зелених» машин, збудованих на ній, може з’явитися у 2026 році.

Головна мета команди, яка працює над новою платформою, зробити її дешевою. За словами Фарлі, власники електрокарів рідко пересідають назад на паливні машини, але поріг входження в сегмент багато хто не долає через дорожнечу «зелених» автомобілів.

Окрім цього, Ford стурбований збитковістю актуальних електричних моделей. Так, кросовер Mustang Mach-E коштує майже на вісім тисяч доларів дорожче за найдешевшу Tesla — Model 3 — і прибутку не приносить. Навпаки, 2023 року компанія втратила на електрокарах 4,7 мільярда доларів, пише Motor1.

Ще один аспект нової архітектури, який розкрив Фарлі, – її можливість вмістити велику кількість сервісів та «софту». Йдеться, ймовірно, про сервіси підписки — наприклад, автопілота Ford BlueCruise, що дозволяє прибирати руки з керма. За нього Ford бере 75 доларів на місяць. Попри безліч противників передплат, інтерес до них зростає, як і доходи, зазначають топ-менеджери Ford.

Нещодавно Ford освіжив Mustang Mach-E до 2024 року. Кросовер став комфортнішим і обзавівся найшвидшою версією з «бронзовим» декором та 20-дюймовими колісними дисками.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co