Fiat має намір розширити виробництво в Італії

Очевидно, тертя концерну Stellantis і уряду Італії вже досягли свого піку: позаду і перейменування кросовера Alfa Romeo Milano, і арешт партії мікрокарів Fiat Topolino. Тому керівництво автовиробника зараз намагається всіляко наголосити на вірності Італії та внутрішньому автомобільному виробництву. З цією метою глава марки Олів’є Франсуа вирушив на головний для Фіату туринський завод Mirafiori, принагідно розповівши про подальший розвиток легендарної моделі Fiat 500.

Компактний симпатяга Fiat 500 зразка 2007 року вже скоро буде знятий з виробництва через жорсткіші правила ЄС в галузі кібербезпеки та електроніки, що асистує. Його формальна заміна була представлена ​​ще в 2020 році – це електромобіль Fiat 500e, який так і не став таким самим улюбленим і популярним.

Не дивно, що плани вирішено переграти і все ж таки додати Фіатику версію з ДВЗ, нехай і гібридну. Нова модифікація називатиметься Fiat 500 Ibrida, а випускати її стануть на заводі Mirafiori.

Наголошується, що майбутній гібридний Fiat 500 не тільки має італійське ім’я, але також намальований, розроблений, налаштований та зроблений у Турині. ДВЗ для гібридів виготовлятимуть у Термолі, випускну систему — у Неаполі, а коробку передач — на самому заводі Mirafiori. Таке найчистіше італійське походження неймовірно важливе для нинішньої влади Італії, яка бореться за відродження та збільшення виробництва всередині країни.

Щоправда, на ринок Fiat 500 Ibrida вийде лише наприкінці 2025-го чи навіть на початку 2026 року. А поки що запропоновано його електричний побратим у спецверсії Fiat 500e Mirafiori, названий на честь рідного заводу. Хетчбек виділяється блакитним кольором Celestial, хромованим декором та багатоспицевими 16-дюймовими колесами. Зрозуміло, не обійшлося і без пам’ятних шильдиків із назвою спецверсії. Такі Фіати підготовлені ексклюзивно для італійського ринку та надійдуть першим покупцям вже цього літа.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!