Електричний спорткар Rimac Nevera встановив незвичайний рекорд

Електричному двигуну все одно, в якому напрямку крутитися і куди поїде машина – вперед або заднім ходом. Це блискуче продемонстрував спорткар Rimac Nevera, встановивши світовий рекорд швидкості руху заднім ходом. Більшість автомобілів і вперед із такою швидкістю не поїде.

Рекорд встановлений на треку ATP у німецькому Папенбурзі, де навесні цього року електромобіль Rimac Nevera за один день встановив одразу 23 світові рекорди. Цього разу на захід було запрошено представника Книги рекордів Гіннеса, який зафіксував досягнення.

Гонщик Rimac Горан Дрндак (Goran Drndak) керував машиною, дивлячись у дзеркало заднього огляду. Це окрема майстерність, не кажучи про швидкість, до якої він розігнав Nevera. Машина під його керуванням під час руху заднім ходом показала таку ж динаміку, як і під час руху вперед: 1914 к.с. з крутним моментом 3600 Нм.

Зі зрозумілих причин аеродинаміка при русі заднім ходом, м’яко кажучи, ніяка. Попри це, Nevera розігналася до 275,74 км/год. Це швидше, ніж свого часу показав рекордсмен 1972 – спорткар V12 Lamborghini Miura, що рухався вперед, як і належить автомобілю.

Після досягнення рекорду гонщик дозволив собі «похуліганити» парою маневрів на асфальті, на що мав повне право. Навряд чи він сидів у кабіні за кермом розслабившись.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело newatlas.com