Електричні пікапи Ford F-150 Lightning отримали нові ціни

Висока популярність класичних пікапів Ford F-150 у США в минулі роки навіть дозволяла їм вважатися найпопулярнішою моделлю у світі, але запуск електричної версії Lightning не обійшовся без проблем. Цього тижня компанія Ford Motor відновила прийом замовлень від учасників електронної черги, але вже за вищими цінами, які зросли на $6000 або $8500, залежно від комплектації.

З цього четверга за новими цінами замовити пікапи Ford F-150 Lightning зможуть ті покупці, які до цього заплатили лише заставу в сумі $100 як попередній резерв. Оформивши замовлення цього тижня, вони матимуть змогу отримати машини до осені поточного року. Для тих, хто оплатив машини, до вівторка ціни не підвищаться. З початку цього року Ford вдалося відвантажити близько 4400 електричних пікапів цієї серії, але протягом наступного року компанія сподівається вийти на рівень щорічного випуску 600 тисяч електромобілів. До 2026 року цей обсяг повинен збільшитися до 2 млн. на рік, і Ford вже законтрактував 70% необхідних для досягнення цієї мети виробничих потужностей з випуску тягових батарей.

У липні Ford вдалося стати другим за величиною виробником електромобілів у США, поступаючись лише Tesla. Зараз на цьому ринку електромобілі марки, включаючи Mustang Mach-E та E-Transit, займають 10,9% сегмента. Надалі компанія розраховує нарощувати обсяги продажів електромобілів у два рази швидше за решту галузі.

Найменша комплектація Ford F-150 Lightning зараз оцінюється в $46 974, але вона призначається лише для корпоративних клієнтів. Після підвищення цін вони отримали можливість придбати деякі опції, що раніше пропонувалися тільки для транспорту спеціальних служб. Це проблискові маячки на даху, особливо міцне покриття передніх сидінь та підсилювачі в бічних дверях, що захищають від удару. «Громадянське» виконання пікапа оцінюється мінімум у $59 474, зате запас ходу за умовним циклом EPA зріс на 16 км до 384 км, хоча це більшою мірою забезпечено змінами в методиці розрахунку, ніж технічними факторами. Зрештою, найдорожча версія пікапа оцінюється в $96 874.

Що характерно, середня величина подорожчання Ford F-150 Lightning відповідає розміру субсидії ($7500), яку американська влада в найближчі десять років збирається виплачувати всім покупцям електромобілів місцевого складання, що має річний доход не більше $150 000. По суті, якщо клієнт Ford потрапляє в таку категорію, то зростання цін він на собі не відчує. Крім того, ціни на електричні позашляховики в США на вторинному ринку вдвічі вищі за рекомендовані виробниками, тому у когось навіть з’явиться спокуса підзаробити, адже Ford найближчим часом не зможе задовольнити попит на свої електричні пікапи в повному обсязі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело electrek.co