Двомісний літаючий електромобіль Doroni Aerospace H1 здійснив перший пілотований політ

Компанія Doroni Aerospace успішно завершила перший пілотований політ свого персонального електричного літального апарату з вертикальним зльотом та посадкою ( eVTOL ). У компанії стверджують, що це перший польотний тест двомісного персонального eVTOL в США – важлива віха для індустрії машин, що літають, як називає їх компанія. У даній термінології справедливо буде назвати новинку літаючим електромобілем.

Хоча деякі компанії теж розробляють автомобілі, що літають, вони фокусуються на моделях, здатних як літати, так і пересуватися дорогами. Розроблювана Doroni модель H1 хоча частково і нагадує спорткар зовні, для пересування дорогами не призначена. Вона отримала вісім електродвигунів, що приводять у рух лопаті основних гвинтів, а також пару невеликих гвинтів, що штовхають ззаду.

За останні кілька місяців Doroni піднімала свою повнорозмірну демонстраційну модель H1 у повітря понад 50 разів, але без пілота на борту. Тим не менш, тепер засновник і глава Doroni Дорон Мердінгер (Doron Merdinger) став першим пілотом свого творіння, що піднімався в повітря і робив дрібні маневри безпосередньо в ангарі. За його словами, розроблена компанією технологія не має аналогів в аерокосмічній індустрії і має зробити справжню революцію у сфері особистого транспорту — раніше про це не доводилося мріяти.

Раніше Мердінгер заявляв журналістам, що компанія внесе деякі зміни в конструкцію та дизайн фінальної моделі, дещо змінивши фюзеляж та крила. Також він додав, що компанія вже почала будувати другий прототип, який, ймовірно, буде готовим у серпні.

За словами глави Doroni, апарат вартістю $195 тис. зможе літати на відстань до 100 км. без підзарядки на швидкості до 160 км/год. Відомо, що компанія сертифікує новинку у Федеральному управлінні цивільної авіації США, як «легкий спортивний літальний засіб» — це означає, що для управління ним не потрібна ліцензія пілота. Для управління покупцям доведеться пройти лише 15-годинні курси та виконати 5 самостійних польотів. Очікується, що постачання Doroni Aerospace H1 розпочнеться вже у 2024 році, незабаром після сертифікації моделі.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело newatlas.com