Доведеться мати справу з ТЦК: нові правила перереєстрації вживаних авто в Україні

Адвокат Олександр Головченко поділився новиною для «перекупів» машин: для них планують дозволити скуповувати вживані автомобілі для подальшого перепродажу без їхньої державної перереєстрації на себе.

Українці вважають за краще купувати вживані автомобілі, і це створює живий ринок для перекупників. Автодилери заробляють, купуючи авто за кордоном або на внутрішньому ринку, роблять невеликий або великий ремонт і продають з вигодою для себе. Іноді в їхньому асортименті можна зустріти майже нові автомобілі, а іноді – натрапити на реальний «брак».

Але незважаючи на це, зараз перекупники стикаються з необхідністю подвійної перереєстрації автомобілів у сервісних центрах МВС. Перший етап – перереєстрація на автодилера, а потім на кінцевого покупця.

Крім цього, вони мають отримувати дві довідки з ТЦК та СП про взяття авто на військовий облік та про його зняття. Ці процедури також займають багато часу і створюють додаткові труднощі у роботі.

Проте Верховна Рада України зробила крок до спрощення цього процесу. 23 квітня 2024 року було схвалено законопроект №9083, який спрямований на спрощення процедури державної реєстрації вживаних автомобілів, що купуються автодилерами для подальшого перепродажу.

Це означає, що «автодилери» зможуть закуповувати автомобілі та одразу ж переводити їх у продаж та пройти процедури перереєстрації.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!