До кінця квітня гігафабрика Tesla в Берліні зможе випускати по 1000 електромобілів на тиждень
Складання серійних електромобілів на підприємстві Tesla на околицях Берліна фактично почалося ще місяць тому, хоча компанія дещо зволікала з церемонією офіційного відкриття заводу. Зараз із конвеєра в Німеччині щотижня сходять по 350 кросоверів Tesla Model Y, але до кінця місяця ця кількість зросте майже втричі.
Інформацією про плани Tesla у Німеччині ділиться місцеве видання Automobilwoche із посиланням на власні джерела. Нагадаємо, що кросовери місцевої збірки поки що оснащуються батареями старого типу на основі осередків форм-фактора 2170, тоді як у міру освоєння випуску осередків 4680 та збільшення обсягів їх поставок силами партнерів компанії, кросовери Model Y німецького збирання повинні будуть перейти на використання батарей нового типу модернізовані конструкції кузова. Повідомляється, що ця міграція буде здійснена ближче до кінця року, а підготовка до неї вимагатиме призупинення конвеєра в Німеччині на кілька тижнів.
Підприємство Tesla в Техасі, котре почало роботу пізніше, вже збирає кросовери Model Y з новою батареєю на основі елементів типу 4680, інтегрованою в силовий каркас кузова. У випадку з німецькими машинами все впирається в постачання акумуляторних елементів даного типу – своє виробництво в цій країні Tesla поки що не налагодила, а постачати акумулятори зі США або Південної Кореї не так вигідно, як випускати на місці.
Одночасно стало відомо, що локдаун, що затягнувся з 28 березня в Шанхаї, змусив компанію призупинити складання електромобілів на своєму найбільшому заводі за межами США, може бути знятий цього тижня. Робітникам підприємства вже дозволено повернутися на свої місця, але до збирання електромобілів вони зможуть розпочати лише завтра. У будь-якому випадку, подібна діяльність здійснюватиметься в одну зміну, що обмежить обсяги виробництва в перші тижні після зняття локдауну. Через простої підприємства в Шанхаї з кінця березня компанія не змогла випустити кілька десятків тисяч електромобілів, і на звичні обсяги виробництва вона не зможе вийти відразу після зняття обмежень.