До 2025 року кожен другий автомобіль буде оснащений частковим автопілотом

Фахівці BloombergNEF провели дослідження ринку автономних транспортних засобів і дійшли висновку, що, незважаючи на повільні темпи розвитку, він має гарні перспективи для подальшого зростання найближчими роками. На їхню думку, основними двигунами цього сегмента стануть розвиток ланцюжків поставок та інтеграція технологій, що полегшують повсюдне використання роботаксі.

У повідомленні відзначається успіх деяких компаній, які мають досягнення на шляху до створення комерційного сервісу таксі з використанням безпілотних авто. Найбільших успіхів у цьому досягли компанії Waymo, яка поступово розширює область присутності своїх безпілотних таксі в США, Cruise, яка вже запустила комерційний сервіс роботаксі в Сан-Франциско, а також китайська Baidu, яка використовує безпілотні авто для перевезення пасажирів в Ухані та Чунцин.

За оцінками BloombergNEF, глобальний ринок передових систем допомоги водієві (ADAS) зросте до $220 млрд до 2030 року. Аналітик підрахували, що до 2025 року автомобілі з автопілотом другого рівня (часткова автоматизація) займуть більше 50% від загального обсягу пасажирських авто, що продаються у світі. Очікується, що пік продажу автомобілів з автопілотом другого рівня припаде на 2028 рік, коли по всьому світу буде продано близько 53 млн. таких авто.

Що стосується авто з більш сучасними системами допомоги водієві третього рівня, то пік їх популярності очікується в 2033 році, а обсяг продажів, за оцінками аналітиків, складе близько 50 млн автомобілів. Роботизовані машини з автопілотом четвертого та п’ятого рівнів на цей момент становитимуть малу частину ринку автономного транспорту. Однак широке поширення систем автоматизації нижчих рівнів поступово призведе до зниження вартості компонентів, необхідних для створення більш просунутого автопілота, так що згодом і автопілот 4 і 5 рівнів ставатиме все популярнішим.

Планомірне поширення ADAS сприятиме створенню великого ринку для постачальників. За прогнозами BloombergNEF, до 2026 року обсяг продажу систем автопілота другого рівня становитиме $70 млрд на рік. Також прогнозується, що сумарні продажі ADAS другого та третього рівнів у 2027 році становитимуть близько $150 млрд.

Незважаючи на таку оптимістичну точку зору, фахівці BloombergNEF зазначають, що недовиконання зобов’язань та зайві обіцянки виробників можуть зіграти проти них. Особливо це стосується галузі розробки критично важливого програмного забезпечення для автопілота. Наприклад, компанія Tesla вже зіткнулася з кримінальним розслідуванням у США через заяви компанії про безпілотні авто. Незважаючи на це, автовиробник продовжує розгортання системи допомоги водієві Full Self-Driving Beta, яка всупереч своїй назві є лише системою допомоги водієві другого рівня.

Безумовно, системи ADAS мають очевидні переваги як для споживачів, так і для автовиробників. Однак і ті, й інші мають відповідально підходити до питань впровадження та використання автопілота.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело bloomberg.com