Для водіїв в Україні вигадали нові штрафи: що передбачає законопроект від «слуг»

Верховна Рада планує розглянути законопроект №9564 щодо посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху (ПДР). Ним передбачається введення нових норм для водіїв, що може призвести до застосування чималих штрафів та навіть позбавлення водійських прав в разі їх порушення.

Про це йдеться у про проекті закону, інформує TrueUA. Відомо, що ініціатором законопроекту виступив голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

Метою документа є вдосконалення адміністративної відповідальності за порушення правил керування чи експлуатації транспортних засобів із перевищенням допустимого рівня шуму.

Законодавці планують внести корективи у поширену практику втручання у систему випускання вихлопних газів автомобілів, що спричиняє збільшення рівня шуму від роботи двигунів. Зокрема, так звані «прямоточні глушники», «подвійні спортивні системи» та інші технічні вироби, не враховані в конструкції транспортних засобів та вироблені виробниками, розглядаються як фактори порушення тиші та спокою громадян, що викликає незадоволення суспільства.

Розробники законопроекту переконані в тому, що гучні звуки від автівок в умовах війни є неприпустимими, оскільки їх можна сплутати зі звуками російських безпілотників типу «Шахед».

Законопроект передбачає застосування штрафу за порушення правил шумового режиму та позбавлення прав керування транспортним засобом. Так, за перше порушення передбачено штраф у розмірі 17 тисяч гривень, а за повторне — 34 тисячі гривень.

Зазначимо, що законопроект №9564 було внесено на порядок денний Верховної Ради наприкінці лютого. Народні обранці можуть розглянути його вже найближчим часом.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!