Чи потрібно українцям запасатися пальним на зиму – відповідь експерта

Через масовані ракетні обстріли та зиму, яка уже не за горами, багато українців (не лише водіїв, адже пальне використовують і для інших потреб – наприклад для автономних електростанцій) задумалися про необхідність запастися паливом до настання холодів.

Короткострокові черги на заправках одразу після масованих обстрілів в Україні, наштовхнули багатьох водіїв на думку про те, що найближчим часом можливий новий дефіцит палива і варто встигнути закупитись бензином та дизелем максимально, до настання зими. Водночас, директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн не поділяє таких настроїв. Як він бачить цю ситуацію, він прокоментував виданню НВ.

За даними експерта, зараз палива більш ніж вистачає і йдеться не про запаси на нафтобазах. Після весняної кризи оператори ринку палива швидко реформували логістичну систему постачання палива до України. Так, зараз паливо в Україну завозять бензовозами і залізницею, тому великі обсяги палива більше ніде не зберігаються і знищити їх неможливо фізично.

Якщо говорити про ціни, а не про наявність палива, то тут ситуація не така райдужна. Так, на світовому ринку палива сильне зростання показує дизельне паливо, тоді як ціни на бензин зростають відносно помірно. З цієї причини до кінця цього року варто чекати підвищення цін, але наскільки сильним воно буде, поки що ніхто не береться сказати.

Третє проблемне питання – зимове дизельне паливо. Якщо в західні регіони його привезти з Польщі, Литви та Німеччини не проблема, то південна частина країни поки що залишається у підвішеному стані щодо забезпечення зимовим дизелем. Але тут робити висновки поки що зарано, адже трейдери активно шукають шляхи розв’язання проблеми, а пропозиції є навіть зараз, але залишається відкритим питання ціни.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело auto.bigmir.net biz.nv.ua