Британці розробили машину швидкої медичної допомоги на водні – Ulemco Zerro

Ліверпульська компанія Ulemco, яка спеціалізується на розробці водневого комерційного транспорту, анонсувала новий проєкт по створенню машини швидкої допомоги. Машина екстреної служби на водневих паливних елементах буде використовуватися в столиці Великобританії. Перші водневі “швидкі” будуть передані місцевій службі NHS Trustу вже восени цього року.

Новинка отримала назву Zerro (Zero Emission Rapid Response Operations). Також в проєкті беруть участь наступні високотехнологічні компанії: Lyra Electronics, Ocado та Promech Technologies. Технічні характеристики силової установки: 92 кіловат-годин та 30-кіловатний блок паливних елементів Ballard.

Зазначається, що балон з 8 кг водню встановлять на даху автівки. Без підзарядки автівка зможе проїжджати приблизно 320 кілометрів. Максимальна швидкість становить 145 км/год. При цьому вантажність машини швидкої допомоги складе приблизно 900 кілограмів.

На цей момент цілий ряд виробників ведуть розробку або вже випускають машини на водневих паливних елементах. Минулого року концерн Daimler представив модель Mercedes-Benz GenH2, яка стала першою вантажівкою німецької марки з силовою установкою на водневих паливних елементах. Автомобіль поки існує тільки у вигляді концепту, однак німці обіцяють налагодити масовий випуск подібних вантажівок у 2024 році.

Своєю чергою, компанія Hyundai створила окремий бренд HTWO, під яким корейці будуть розвивати технологію водневих паливних елементів та випускати силові агрегати на цьому типі палива. Цікаво, що назва бренду HTWO є розшифровку позначення молекули водню – “H2”, а також дає відсилання до англійського слова “humanity”, що перекладається на українську як “гуманність”.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело ulemco.com