BMW заявляє, що її електрокар на паливних елементах буде життєздатним

BMW залишається однією з небагатьох автомобільних компаній, які не втратили віри в електромобілі на паливних елементах. Вона вже багато років займається розробкою відповідних технологій, у тому числі у тісній співпраці з ще одним піонером цієї галузі, Toyota. І, схоже, твердо переконана, що зможе зробити комерційно успішний водень.

Виступаючи на презентації батарейного електрокара Rolls-Royce Spectre, гендиректор BMW Олівер Ципсе заявив Top Gear, що в нинішньому десятилітті компанія випустить “життєздатну водневу машину”. Він додав:

«Ми віримо у водень із багатьох причин. Я говорю від імені BMW, але те саме справедливо для всіх брендів концерну – якщо ви хочете їздити без шкідливих викидів, і при цьому у вас немає доступу до зарядки, водень – єдина можливість».

Топ-менеджер пояснив, що у деяких районах створити заправну водневу інфраструктуру буде простіше, ніж збудувати зарядні станції.

Ми знаємо, що вже до кінця поточного року BMW має представити серійний кросовер iX5 Hydrogen, побудований на базі паливного X5. Щоправда, випускатиметься машина, швидше за все, буде невеликими тиражами, і далеко не факт, що у свіжому інтерв’ю Ципсе мав на увазі саме її.

У вигляді концепту на ім’я i Hydrogen Next ця модель дебютувала ще в 2019 році, а цієї весни виробник підтвердив намір вивести на ринок невелику партію. Прототип оснащувався 374-сильним електромотором, 170-сильним електрохімічним генератором та буферною батареєю, яка заряджається або від паливного елемента, або за рахунок рекуперації енергії. Водень зберігається під тиском 700 бар у двох резервуарах з армованого вуглеволокном пластику.

Чи змінять характеристики товарної версії – невідомо. При цьому виробництво паливних елементів у Мюнхені вже розпочалося.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело topgear.com motor1.com