BMW готується до переходу в нову еру електромобілів

BMW готується до тестування твердотілих акумуляторів для електромобілів.

Декілька автовиробників і технологічних стартапів працюють над технологією твердотілих акумуляторів, і обіцянка меншої ваги та більшого запасу ходу електромобілів є лише двома перевагами. Гонка за впровадження твердотілих акумуляторів у серійні автомобілі, можливо, є найважливішою, коли йдеться про технологію електромобілів у цьому десятилітті, коли ряд розробників вивчають різні склади акумуляторів та працюють над їх масштабуванням від лабораторії до виробництва.

Розробник акумуляторів Solid Power за підтримки Ford та BMW працює над використанням твердого електроліту на основі сульфідів замість традиційного рідкого електроліту у своїй конструкції акумулятора, щоб зрештою запропонувати легший акумулятор та більш високу щільність енергії в порівнянні з традиційними літій-іонними конструкціями.

Цього тижня BMW повідомила, що Solid Power планує поставити передсерійні автомобільні елементи для цьогорічного тестування. Дві компанії також розширили свою угоду про спільну розробку, що дозволить BMW побудувати лінію виробництва прототипів у своєму Центрі компетенції з виробництва осередків (CMCC), розташованому в Парсдорфі, Німеччина, неподалік Мюнхена.

Перед запуском виробничої лінії прототипу співробітники BMW Group працюватимуть з інженерами стартапу над точним настроюванням виробничих процесів. Автовиробник каже, що демонстраційний автомобіль із твердотілою батареєю на борту з’явиться до 2025 року.

Інші німецькі автовиробники також намагаються стати першими: Mercedes-Benz підтримує стартап Factorial Energy, що базується в Бостоні, а Stellantis і Hyundai також працюють з розробником напівпровідників ProLogium.

Але електромобілі BMW Neue Klasse, які мають з’явитися у 2025 році, не отримають твердотілих технологій. Автовиробник планує впровадити циліндричні літій-іонні елементи наступного покоління, що отримали назву Gen6, у моделях Neue Klasse, обіцяючи збільшення запасу ходу на 30 відсотків. Таким чином, за оцінками BMW, твердотілі батареї не за горами, навіть незважаючи на те, що автовиробник почне тестувати їх на прототипах наприкінці цього року.

“Нові круглі акумулятори BMW мають діаметр 46 міліметрів і дві різні висоти: 95 мм і 120 мм”, – заявив автовиробник щодо своїх літій-іонних акумуляторів наступного покоління. “У порівнянні з призматичними елементами п’ятого покоління акумуляторних елементів BMW об’ємна щільність енергії елемента покращиться більш ніж на 20 відсотків”.

Проте BMW утрималася від передбачення того, коли ми побачимо твердотілі батареї в її серійних автомобілях, включаючи моделі на платформі Neue Klasse. BMW очікує, що до 2030 року 50 відсотків її продажів будуть припадати на акумуляторні електричні моделі, але поки невідомо, який тип АКБ використовуватиметься в них.

Але Solid Power має більш точну оцінку, що вказує на те, що до 2028 року компанія планує збільшити виробництво електроліту до 800 000 автомобілів на рік.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co