Безпеку Tesla Model Y оцінили у Європі на максимальний бал

Електричний кросовер Model Y компанії Tesla отримав найвищі бали за результатами тестування рівня безпеки автомобіля, проведених Європейським комітетом з безпеки автомобілів (Euro NCAP).

Оцінка безпеки автомобіля проводилася за чотирма параметрами: ступінь захисту водія та дорослих пасажирів автомобіля; рівень захисту пасажирів-дітей; захист вразливих учасників дорожнього руху, таких як велосипедисти та пішоходи; ефективність систем допомоги водію у забезпеченні безпеки.

Як повідомляє Euro NCAP, електромобіль Model Y, випущений на заводі Tesla у Берліні, набрав 97% у тестуванні системи захисту дорослих пасажирів та «майже ідеальні» 98% в оцінці системи допомоги водієві, зі 100% оцінкою за підтримку смуги руху та нову систему моніторингу водія на основі камери у салоні.

Також була удостоєна похвали система огляду Tesla на базі камери, яка, за словами Euro NCAP, показала відмінні результати при запобіганні зіткненням з іншими автомобілями, велосипедистами та пішоходами. Слід зазначити, що три інші моделі Tesla – Model S, Model X та Model 3 – також отримали п’ятизірковий рейтинг від Euro NCAP.

У всі чотири моделі електромобілів Tesla теж мають п’ятизіркові оцінки. Тестування, що проводить Національне управління безпекою руху на трасах (NHTSA) США оцінює безпеку автомобілів за різними показниками краш-тестів, включаючи лобові і бічні зіткнення, а також сценарії перекидання. При цьому американський регулятор не проводить оцінки забезпечення безпеки вразливих учасників дорожнього руху та ефективності систем допомоги водієві.

Що примітно, ні Euro NCAP, ні NHTSA не включають до своїх протоколів випробувань дві системи допомоги водієві Tesla – Autopilot та Full Self-Driving (FSD). При цьому Euro NCAP враховує оцінку системи автоматичного екстреного гальмування (AEB) та утримання у смузі руху, що запобігає виїзду зі смуги.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело theverge.com