Автомеханік розкрив, чому не можна залишати машину з вивернутими колесами

Багато власників автомобілів залишають свої машини на парковці з повернутими колесами. Деякі роблять це не замислюючись, залишаючи кермо повернутим. Інші спеціально повертають колеса, думаючи, що так безпечніше.

Керівник сервісного центру розповів в інтерв’ю порталу mmr.net.ua, чому не варто залишати автомобіль із повернутими колесами на парковці.

Деякі водії вважають, що якщо вони повернуть колеса, їх машину не зможуть евакуювати. Але це не так. Зараз використовуються спеціальні маніпулятори, які піднімають автомобілі за чотири колеса. Тож цей трюк не спрацює. Крім того, коли власник паркує авто в такий спосіб, це створює проблеми для інших водіїв. Повернені колеса можуть виступати за габарити машини, що ускладнить виїзд із паркування іншим людям.

Якщо у вашої машини є гідропідсилювач керма, ситуація стає ще складнішою. Застосування методу “уперся колесом у бордюр – зафіксував авто” може бути небезпечним для машини та водія. Якщо ви довго стоїте з повністю повернутими колесами, з ладу може вийти гідропідсилювач керма через збільшення навантаження на насос підсилювача. Ця проблема також може виникнути у власників машин з електро-підсилювачем керма.

Крім того, на морозі гумові частини ШРУСів втрачають свою пружність, що скорочує їхній термін служби. Це може призвести до розривів через надмірний натяг, що спричинить поломку в системі кермового управління. Тому при паркуванні безпечніше використовувати гальмо стоянки, а не вивертати рульове колесо “до упору”.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!