Amazon показала роботаксі: у компактвена немає ні керма, ні педалей

Стартап під назвою Zoox, що входить до структури концерну Amazon, продемонстрував серійний зразок повністю автономного пасажирського автомобіля. Як уточнює Bloomberg, стартап планує запустити на його базі кілька сервісів таксі.

Чотиримісний «вагон» орієнтується в просторі за допомогою комплексу датчиків, лидаров і декількох камер, що забезпечують безпілотнику круговий огляд. У рух він приводиться двома електромоторами – по одному на кожній з осей, і може рухатися будь-якою стороною вперед: електроніці це байдуже.

Поки не названі ні потужність двигунів, ні ємність акумуляторів: в Zoox заявили, що запасу енергії вистачить на 16 годин безперебійної роботи, а максимальна швидкість безпілотника обмежена відміткою в 120 км / г.

Випускати автономні капсули планується на заводі в Каліфорнії, де безпілотники, за великим рахунком, просто збирають з компонентів, надісланих постачальниками. Передбачається, що підприємство зможе виробляти до 15 тисяч таких роботаксі в рік.

Zoox збирається організувати власний сервіс таксі на базі програми для смартфона в Сан-Франциско і Лас-Вегасі. Коли саме поїздки стануть доступні, не уточнюється, хоча компанія і заявила, що частина необхідних сертифікаційних випробувань безпілотник вже пройшов. Крім того, в планах фірми – організація служби безпілотної доставки товарів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!