27 нових моделей до 2030 року: в мережу витекли дані про плани компанії Nissan на найближчі роки

Представлений у грудні 2010 року електричний хетчбек Nissan Leaf деякий час залишався найпопулярнішим електромобілем у світі, але надалі його почала активно тіснити Tesla, та й інші конкуренти додали своїй продукції привабливості в очах покупців, чого японській компанії довго зробити не вдавалося. Наразі з’явилася інформація, що наступник нинішнього Leaf отримає збільшений на 25% запас ходу.

Ці дані, як пояснює ресурс Automotive News, стали відомі від учасників заходу Nissan Motor для північноамериканських дилерів, на якому японський автовиробник розповів про свої плани щодо виведення на ринок нових моделей. З одкровень Nissan стає зрозуміло, що компанія не готова розлучитися з двигунами внутрішнього згоряння так само рішуче, як це роблять багато конкурентів.

Принаймні, для ринку Північної Америки компанія Nissan Motor пропонуватиме нові версії бензинових кросоверів Kicks і Murano, а найбільшим транспортним засобом цієї марки на місцевому ринку стане повнорозмірний позашляховик Nissan Armada, що оснащуватиметься шестициліндровим V-подібним ДВЗ з двома турбінами та потужністю 424 к.с. За словами очевидців, під час створення зовнішності нового покоління Armada дизайнери Nissan надихалися дизайном Range Rover. Усередині салону передбачені великі дисплеї, а загалом електронна начинка Armada передбачає наявність усіх сучасних систем допомоги водієві.

У другій половині 2026 року Nissan розраховує вивести на ринок США гібридний кросовер Rogue (аналог X-Trail) із послідовною схемою силової установки e-Power, яка дебютувала на домашньому ринку Японії в 2016 році і здобула чимало шанувальників. Колеса рухаються електромоторами, а ДВЗ використовується для їх живлення та підзарядки тягової батареї.

Нарешті, з-поміж електромобілів на ринок США у другій половині поточного десятиліття повинні потрапити три нові моделі Nissan. По-перше, це буде флагманський седан типу Maxima, який замінить відповідну модель із ДВЗ. По-друге, компанію йому складе розподіляючий платформу CMF-EV електричний кросовер з моделлю Ariya. Зрештою, третьою новинкою на електротязі стане купеподібний кросовер, що приходить на зміну Nissan Leaf. Про нього відомо лише те, що у старшій версії пробіг на одному заряді збільшиться на 25% щодо попередника. Іншими словами, можна буде розраховувати на майже 430 км. запасу ходу. Очевидці стверджують, що наступник Leaf буде схожим на зменшену копію кросовера Ariya (на фото вище).

Представники Nissan на заході торкнулися теми переходу на використання тягових акумуляторів твердотільного типу. Дослідне виробництво має розпочатися в Японії наступного року, але в серійних електромобілях вони навряд чи з’являться раніше за середину десятиліття. Новий тип акумуляторів забезпечує більшу щільність зберігання електроенергії при меншій масі. Запас ходу електромобілів за їх допомогою вдасться збільшити вдвічі. При цьому збільшена швидкість заряду дозволить заповнити до 160 км запасу ходу за 15 хвилин.

Загалом до 2030 року Nissan розраховує вивести на світовий ринок 27 нових моделей з тяговими електродвигунами, з них 19 будуть виключно акумуляторними. У США компанія також має намір поглибити взаємодію з дилерами та клієнтами, щоб краще розуміти потреби та проблеми останніх. Для цього активно використовуватимуться сучасні цифрові технології.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело autonews.com