Зліт і посадка літаючого електромобіля XPeng потрапили на відео – він сильно шумить

Китайська компанія XPeng, відома переважно своїми електромобілями, не втрачає надії до 2024 року налагодити серійний випуск електромобілів, що літають, а зараз паралельно проводить випробування відразу декількох різних прототипів. Нещодавно на відео потрапили випробування зразка, що найбільш точно відображають статус саме «літаючого електромобіля» — окрім чотирьох гвинтів, машина має і звичні чотири колеса.

Такий транспортний засіб, за задумом творців, основну частину часу пересуватиметься на колесах по поверхні землі, і тільки у виняткових випадках водій перетворюватиметься на пілота, долаючи затори та перешкоди повітрям, або за нього польотом керуватиме автоматика. Споріднений двомісний прототип XPeng X2, наприклад, вже отримав літний сертифікат від регуляторів у КНР. Він здатний піднімати повітря до 560 кг вантажу, а заряду батареї вистачає на 35 хвилин польоту зі швидкістю до 130 км/год.

У випадку з прототипом, який раніше фігурував під позначенням X3, йдеться про більш важку машину з чотирма колесами, яка може повноцінно їздити поверхнею землі. Судячи з відеоролика, якість якого бажає кращого, прототип не може похвалитися стабільністю, а ще створює навколо себе сильні завихрення повітря, які здатні руйнувати навколишні конструкції та дерева. Рівень шуму також досить високий, але можна переконатися, що фахівцям XPeng вдалося навчити машину підніматися у повітря.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело gizmochina.com