Збірка електромобілів Hyundai в Південній Кореї паралізована через дефіцит чипів

Дотепер від нестачі напівпровідникових компонентів страждали переважно великі виробники традиційних автомобілів з ДВЗ. Електромобілі хоча б в силу обмеженості своїх тиражів постраждали меншою мірою. Південна Корея з точки зору дефіциту теж була «заповідником благополуччя», але тепер ситуація погіршилася відразу по обох напрямках.

Як зазначає Reuters, південнокорейський концерн Hyundai Motor буде змушений призупинити складання автомобілів на підприємстві в Ульсані терміном на один тиждень з сьомого квітня цього року. За даними джерела, корейському виробнику не вистачає камер для систем активної допомоги водієві кросоверів сімейства Kona, серед яких є як моделі з ДВЗ, так і повністю електричні версії. Крім того, Hyundai зіткнулася з дефіцитом силових елементів для електромобілів IONIQ 5, представлених недавно. Раніше корейські виробники підтримували ритмічність роботи, оскільки мали достатній запас компонентів. Мабуть, він підходить до кінця і в Південній Кореї.

Про те, що сегмент електромобілів не володіє достатнім імунітетом до дефіциту комплектуючих, можна судити хоча б по прийнятому Tesla і Nio рішенню тимчасово зупинити збірку машин на окремих підприємствах. Китайський виробник недавно заявив, що змушений був зупинити конвеєр на п’ять днів, а всього дефіцит чипів в першому кварталі скоротить обсяги випуску електромобілів марки на тисячу примірників.

Tesla на початку березня теж зупиняла виробництво Model 3 на підприємстві в Каліфорнії, але в цьому випадку дефіцит чипів міг бути ускладнений лютневими погодними аномаліями в Техасі, де виробляється частина електронних комплектуючих для північноамериканського ринку.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com