З якими причепами можна їхати на легковому авто без додаткової категорії

Часто у власників легкових авто часто виникає питання: з якими причепами можна їхати, не отримуючи додаткової категорії водійського посвідчення.

Відповідно до пункту 2.13 ПДР транспортні засоби належать зокрема до таких категорій:

  • «В» – автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів, а кількість сидячих місць не перевищує восьми (крім сидіння водія);
  • «В» – состави транспортних засобів з тягачем категорії В та причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів;
  • «ВЕ» – состави транспортних засобів з тягачем категорії В та причепом, повна маса якого перевищує 750 кілограмів;

Водіям транспортних засобів категорії «В» дозволяється керувати такими засобами також з причепом, дозволена максимальна маса якого не перевищує 750 кілограмів.

При цьому водіям транспортних засобів категорії «В» дозволяється керувати такими засобами з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів. Проте є умова. Причеп не може перевищувати маси автомобіля без навантаження, і загальна дозволена максимальна маса такого состава не перевищує 3500 кілограмів.

До керування транспортними засобами категорії «В» з причепами, повна маса яких становить більш як 750 кілограмів і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа перевищує 3500 кілограмів, допускаються водії, які мають право на керування транспортними засобами категорій «BE».

Водій з категорією «В» може керувати:

  • Легкове авто + причеп максимальною масою не більше 750 кг;
  • Легкове авто + причеп максимальною масою більш як 750 кг (умова: причеп не перевищує маси авто без навантаження і загальна дозволена максимальна маса состава не перевищує 3500 кг);

Категорія «ВЕ» потрібна для наступних составів:

  • Легкове авто + причеп максимальною масою понад 750 кг (умова: загальна дозволена максимальна маса состава перевищує 3500 кг);

За водіння легковим авто з причепом без відповідної категорії кермувальнику загрожує штраф в розмірі 3400 грн. Повторне подібне порушення передбачає вже накладення штрафу в розмірі 40800 грн з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від 5 до 7 років (частина 5 статті 126 КУпАП).

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело Дорожній Адвокат