Європейські автовиробники можуть зіткнутися з дефіцитом сировини для акумуляторів

Амбітні плани європейських автовиробників з переходу на електричну тягу потрібно підкріплювати не тільки локалізацією випуску тягових батарей, а й постачаннями сировини для їх виробництва в достатніх кількостях. На думку експертів, до 2030 року Європа зможе забезпечувати лише чверть власної потреби в сировині для виробництва літієвих акумуляторів.

Запаси літію в світі досить великі, проблема полягає в наявності достатньої кількості видобувних підприємств. Як правило, на розробку одного родовища потрібно не менш ніж сім років. Транспортування сировини з-за меж Європи для місцевих автовиробників може виявитися не самим вдалим вибором, оскільки логістичний ланцюжок в цьому випадку буде посилювати вуглецевий слід, який компанія прагне мінімізувати. Зростання витрат через довгу доставку теж не потрібно списувати з рахунків, як і можливі перебої в логістиці.

Деяку частину сировини для виробництва тягових акумуляторів можна буде отримувати за рахунок вторинної переробки, але Європа в цьому відношенні може претендувати не більше ніж на 10-20% власної потреби, як вважають опитані Reuters експерти. Зараз на території Європи плануються до будівництва близько 50 нових підприємств з виробництва тягових батарей. Тільки Volkswagen має намір побудувати не менше шести, Daimler разом з партнерами розраховує побудувати чотири підприємства, від них намагається не відставати Renault. Втім, навіть при таких темпах будівництва заводів Volkswagen до 2030 року буде забезпечувати власні потреби в батареях лише на дві третини.

Якщо складності різного типу не стануть на заваді реалізації даних планів, то до 2030 року Європа зможе майже повністю забезпечувати регіональні потреби в тягових акумуляторах. Тут буде щорічно випускатися батарей загальною ємністю 640 ГВт‧год, чого буде достатньо для виробництва 13 млн електромобілів. Світовий попит до 2030 року буде вимірюватися 2212 ГВт‧год еквівалентної ємності, а пропозиція досягне 2140 ГВт‧год, як вважають аналітики Ultima Media. Європейська влада змушена буде субсидіювати не тільки будівництво підприємств і зарядних станцій, а й геологорозвідку, а також вторинну переробку використовуваних в акумуляторах матеріалів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com

Коментарі
Завантаження...