Японський виробник електродвигунів пророкує еру електромобілів по $3000

Японська компанія Nidec більше відома як виробник електродвигунів для застосування в комп’ютерній техніці, але останнім часом вона все активніше придивляється до сегменту електромобілів. Вартість тягових моторів вона готова знизити в п’ять разів, відкривши шлях на ринок електромобілів вартістю близько $3000.

Влітку минулого року китайська марка Wuling вже випустила бюджетний міський електромобіль MINI EV, який при вартості $4400 здатний проїжджати без підзарядки близько 120 км. Як зазначає Nikkei Asian Review, генеральний директор Nidec Сигенобу Нагаморі (Shigenobu Nagamori) на квартальному звітному заході передрік настання ери доступних електромобілів по $3000 за штуку, які будуть мати попит на ринку Індії, Африки та країн Близького Сходу.

Ті, хто буде бігти від цінової конкуренції, програють, за словами глави Nidec. Компанія поетапно готується стати одним з провідних гравців на ринку тягових електродвигунів. Їх середню вартість вона опустить в п’ять разів, що укупі з появою дешевих акумуляторів дозволить створювати електромобілі вартістю менше $3000.

За дев’ять місяців минулого календарного року Nidec вдалося збільшити операційний прибуток на 24% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Виторг виріс всього на 2,2%, але високий попит на ноутбуки дозволив поліпшити показники прибутковості. У березні у Nidec завершиться фінансовий рік, компанія очікує підвищення операційного прибутку на 42,8%, виторг повинен збільшитися на один відсоток. Майже чверть всього виторгу Nidec отримує на китайському ринку, тому від його стану багато в чому буде залежати благополуччя цієї японської компанії.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело asia.nikkei.com