Які електромобілі менше за інших втрачають запас ходу взимку: новий рейтинг

Протягом зимового сезону 2022–2023 років стартап Recurrent зібрав дані про стан акумуляторів та запас ходу 10 000 електромобілів, щоб проаналізувати, як негативні температури вплинули на їх запас ходу. Проаналізувавши 18 моделей електромобілів у США, вони виявили, що середній запас ходу взимку (з урахуванням реальних змінних, таких як клімат, місцевість та манера водіння) становив 70,3 відсотка від їх нормального запасу ходу.

Серед проаналізованих електромобілів Audi E-Tron 2021-2022 модельного року, перейменована на Q8 E-Tron починаючи з 2023 року, мала найменше падіння запасу ходу при температурі 0 °C. Його зимовий діапазон був лише на 16% нижчим у порівнянні зі звичайним. E-Tron був одним із перших електромобілів, оснащених тепловим насосом, який дозволяє вловлювати до 3 кВт електроенергії шляхом перетворення відпрацьованого тепла від двигуна.

Nissan Leaf 2019 також продемонстрував порівняно невелике зниження запасу ходу. Він втратив 23% своєї дальності. Зверніть увагу, що старі моделі Leaf були більш сприйнятливими до різних температур через пасивне керування температурою в порівнянні з новими моделями, які можна використовувати з підігрівачами батарей. Примітно, що за даними Recurrent, деякі водії з Аляски надзвичайно задоволені своїми Leaf.

Нарешті, керування температурним режимом Tesla виглядає дуже вражаючим. Model 3, Model Y та Model X втратили взимку запас ходу в середньому на 24%. У 2021 році бренд представив свій запатентований тепловий насос, який, у схоже, включив кілька інновацій, таких як «суперколектор» і «окто-клапан», для підвищення ефективності теплового насоса. Такі функції, як попередня підготовка акумулятора також сприяють зниженню втрати запасу ходу взимку.

Варто зазначити, що в холодніших регіонах запас ходу може бути ще меншим.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело insideevs.com