Як виглядає новий Renault Duster: з’явилися перші офіційні зображення

Основним виробничим майданчиком для нового SUV під брендом Renault стане турецький завод, на тому ж підприємстві налагодять випуск ще мінімум трьох новинок.

Світова прем’єра кросовера Duster третього покоління відбулася тиждень тому: модель традиційно дебютувала під румунською маркою Dacia. А тепер з’явилися перші фірмові зображення безпосередньо Renault Duster, одночасно компанія зробила кілька важливих заяв.

Головне – до 2027 року компанія має намір стати лідером на турецькому ринку, а місцевий завод Oyak-Renault планують перетворити на світовий експортний центр, на ці цілі спрямують понад 400 мільйонів євро. Як уточнили в Renault, більшість машин, що випускаються зараз у Туреччині (мова, в основному, про хетч Clio) відправляють до Європи, проте новий план передбачає експорт «у більш ніж 50 країн»: зокрема, географію поставок розширять за рахунок Близького Сходу та Африки.

Також оголошено про те, що протягом найближчих трьох років на конвеєр турецького підприємства стануть щонайменше чотири нові моделі, три з яких будуть кросоверами. Ще в Renault розраховують на те, що 1/3 всіх продажів марки припадатиме на електрифіковані автомобілі.

Ну, а тепер про Duster. Крос нового покоління виявиться первістком анонсованої вище гами, його випуск стартує в Туреччині наступного року, місцевий завод стане основним виробничим майданчиком для експорту (Dacia Duster для Європи роблять у Румунії). Цікаво, що попередник на турецькому ринку зараз представлений під румунською маркою.

Якщо кроси Renault та Dacia попередньої генерації відрізняються між собою зовні, то у нових SUV різні лише емблеми. Причому Duster першим із моделей французького бренду проміняв фірмовий ромб спереду на великий напис Renault. Інтер’єр ще не засвічений, а про оснащення сказано лише те, що в Туреччині модель матиме гібридну версію. Втім, в іншому Renault Duster також, ймовірно, скопіював брата від Dacia.

Нагадаємо, у новому поколінні кросовер переїхав з платформи B0 на більш сучасний «візок» CMF-B. Європейцям новий SUV запропонують у трьох модифікаціях, але дизеля більше немає. Dacia Duster TCe 130 – це “м’який” гібрид, такий варіант має бензинову турботрійку 1.2 TCe (130 к.с.), доповнену 48-вольтовим стартер-генератором, і шестиступінчасту механіку. Duster Eco-G 100 оснащується біпаливним трициліндровим турбомотором 1.0 (бензин та пропан; 100 к.с.) та МКП.

Dacia Duster нового покоління

А на вершині гами – гібрид Dacia Duster Hybrid 140 з установкою, що включає чотирициліндровий атмосферник 1.6 (94 к.с.), електромотор (49 к.с.), стартер-генератор та скромну батарею на 1,2 кВт*год, сукупна віддача – 140 к.с. Повний привід передбачений тільки для “м’якогібридного” Дастера. Пізніше кросовер з 1.2 TCe має отримати роботизовану коробку.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!